17-09-21
titulinis     pasiteirauti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Straipsniai - Slidinėjimas Turkijoje???

Daugeliui Turkija asocijuojasi su saule, palmėmis ir poilsiu prie jūros. Tačiau šalies geografinė padėtis bei klimatas puikiai tinka ir žiemos sportui – slidinėjimui.
 
Viso Turkijoje yra apie 10 kalnų slidinėjimo kurortų. Mes siūlome aplankyti žymiausius iš jų. Palandoken garsėja kaip geriausias slidinėjimo kurortas, Uludag - seniausias ir laiko patikrintas. Tiems, kurie norėtų žiemą pailsėti prie Viduržemio jūros ir tuo pačiu paslidinėti, siūlome Davraz kurortą, esantį vos už poros valandų kelio automobiliu nuo Antalijos.
 

Davraz

 

Davraz slidinėjimo centras yra vakarinėje Viduržemio regiono dalyje, apie 26 km. nuo Ispartos miesto.
 
Davrazo kalnų aukštis siekia 2637 m, jie priklauso grandinei jungiančiai Egidiro ir Kavados ežerus. Slidinėjimo centras yra žemyninio klimato zonoje, sezonas čia tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio mėnesių. Sniego storis svyruoja nuo 0,5 iki 2 m. Vietovės reljefas leidžia vystyti daug žiemos sporto rūšių. Kurortas tinka turistiniam, alpiniam slidinėjimui bei snieglentininkams.
 
Kurorte yra 2 krėsliniai ir 3 bugeliniai keltuvai. Yra mėlynosios, raudonosios ir juodosios trasos. Nusileidimo trasos ilgis – 4 km. Galima užsisakyti profesionalių slidinėjimo instruktorių paslaugas, išsinuomoti slidinėjimo įrangą.
 
Kurorte veikia 3 viešbučiai (2, 3 ir 4 žvaigždučių), kurių viename yra įrengti boulingo takeliai. Prie slidinėjimo trasų veikia keletas kavinių, ten pat galima išsinuomoti ir sniego motociklų.
 
Uludag slidinėjimo kurortas
 
Kurortas yra Marmaros regiono pietuose, Uludago Nacionaliniame parke, apie 36 km nuo Bursos ir apie 150 km nuo Stambulo. Vykstant į kurortą automobiliu, derėtų apsirūpinti grandinėmis ratams. Jų galima išsinuomoti ar įsigyti pakeliui.
 
Uludage yra aukščiausias vakarinės Anatolijos taškas Kara Tepe (2543 m). Antikos laikais kalnas buvo vadinamas Olympos Misios – sakoma, kad nuo jo dievai stebėjo Trojos karą.
 
Slidinėjimui tinkama Uludago vieta yra miškinga, iškilusi apie 1750 – 2543 m. Čia galima slidinėti 120 dienų per metus. Geriausia slidinėti nuo gruodžio 20 iki kovo 20 d. Žiemą vidutinis sniego storis yra apie 3 m.
 
Slidinėjimo centras pritaikytas alpiniam, turistiniam ir krosiniam slidinėjimui, slidinėjimui su malūnsparniu (heli skiing), snieglentininkams, čiuožimui ant ledo ir sniego dviračių sportui. Čia yra įrengti kelių tipų keltuvai: 1 lyninis, 5 krėsliniai ir 7 bugeliniai keltuvai. Galima užsisakyti profesionalių slidinėjimo instruktorių paslaugas, išsinuomoti slidinėjimo įrangą. Taip pat yra pirmosios pagalbos punktas ir nedidelė klinika.
 
Kurorte yra 27 viešbučiai, nemažai parduotuvių, kavinių, barų, sveikatingumo centras bei pasilinksminimo vietų.
 
Palandoken
 
Šis kurortas įsikūręs  šiaurinėje Palandokeno kalno pusėje, rytinės Anatolijos regione, apie 5 km į pietvakarius nuo Erzurumo. Nuo miesto iki slidinėjimo centro automobiliu galima atvykti per 10 minučių. Artimiausias oro uostas yra tik už 20 min. kelio.
 
Čia slidinėjama 150 dienų per metus. Trasos išdėstytos 2200-3176 m aukštyje virš jūros lygio. Į Palandokeną slidinėtojams geriausia vykti nuo gruodžio 10 iki gegužės 10. Įprastomis žiemomis vidutinis sniego storis yra apie 2 – 3 m. Dėl ypatingų klimato sąlygų visą sezoną sniegas čia būna purus.
 
Palandokeno slidinėjimo centre yra įrengti 3 krėsliniai keltuvai, 1 bugelinis keltuvas ir telekabina (3 km). Galima užsisakyti profesionalių slidinėjimo instruktorių paslaugas, išsinuomoti slidinėjimo įrangą. Taip pat čia yra pirmosios pagalbos punktas ir nedidelė klinika.

Kurorte įsikūrę 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiai su restoranais. Šlaitai čia vieni ilgiausių ir stačiausių Turkijoje. Kiekvieno jų ilgis siekia 12 km. Aukštis tarp starto ir finišo – apie 1000 m. Čia yra du registruoti slalomo ir grand slalomo nusileidimo takai (Ejder ir Kapikaya).

 

 

Slidinėjimo paslaugas teikia TurLitaAtgal
hey.lt - nemokamas lankytojų skaitliukas
top100 counter
www.stats.lt - tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
e-center.lt skaitliukas