17-09-21
titulinis     pasiteirauti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geografija

Dideli Turkijos plotai iki šiol neišpuoselėti. Pušynais apaugę kalnai užima nemažą Viduržemio ir Egėjo jūrų regionų dalį. Čia auginamos alyvuogės, citrusiniai vaisiai, plyti daržovių, tabako ir medvilnės laukai.
Geriausi šalies paplūdimiai yra palei Viduržemio jūrą, nuo Dalyano iki Alanijos. Kiek šiauriau, Marmaryje ir Bodrume, yra nemažai gilių įlankų ir pusiasalių. Tos nuostabios vietos labai tinka buriavimui.
Juodosios jūros pakrantė – drėgniausias Turkijos regionas. Čia plyti reti miškai, arbatos plantacijos, riešutynai. Ūkininkai čia daugiausia užsiima pienininkyste.
Centrinė Anatolija – tai banguojančios lygumos, kuriose auginami kviečiai ir ganomi gyvuliai. Labai keistų formų uolos ir daugybė istorinių paminklų Kapadokijoje, į pietryčius nuo Ankaros, traukia turistus ir nedaug nekilnojamo turto pirkėjų.
Turkijoje užauginama pakankamai žemės ūkio produkcijos, todėl nemažai vaisių, daržovių, pieno ir mėsos produktų yra eksportuojama į ES ir Vidurio rytus.
Geriausiai žinomi turkiško žemės ūkio produktai yra būtent Viduržemio regiono derlius. Alyvuogės, pomidorai, persikai, abrikosai, citrusiniai vaisiai, obuoliai, slyvos, vyšnios, ir bananai – visa tai auginama Antalijos apylinkėse.

Žvejyba taip pat svarbi pramonės šaka visoje Turkijos pakrantėje, kurios bendras ilgis – 8 tūkst. km. Toli nuo miestų ir miestelių žmonės iki šiol maitinasi iš savo ūkielių, o gyvenimo tempas kaimuose vis dar labai lėtas

 

Atgal

hey.lt - nemokamas lankytojų skaitliukas
top100 counter
www.stats.lt - tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
e-center.lt skaitliukas